Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę kupić produkty BioMin?

Produkty BioMin można zakupić u wyłącznego dystrybutora marki BioMin na terenie Polski - w sklepie internetowym DentiShop.pl oraz w prestiżowych gabinetach stomatologicznych.

Czy preparat BioMin jest przeznaczony tylko do zębów wrażliwych?

Preparat BioMin jest produktem wielofunkcyjnym. Wierzymy, że ze względu na swoją jakość może być stosowana przez całą rodzinę, nie tylko przez osoby o wrażliwym uzębieniu.

Co sprawia, że preparat BioMin różni się od innych past dostępnych na rynku?

Wielokrotnie nagradzana technologia biomateriałów zawartych w preparacie BioMin została opracowana tak, aby zmniejszyć nadwrażliwość zębów, pomóc zremineralizować powierzchnię zębów i chronić je przed próchnicą. Opatentowana technologia wykorzystuje bioaktywne szkliwo zawierające fluor i chlorki. Fluor w BioMin F jest włączany w strukturę szkliwa i stopniowo uwalniany aż do całkowitego rozpuszczenia, co może trwać do 12 godzin. Oznacza to, że fluor zawarty w BioMin jest stosowany w sposób bardziej efektywny i wymaga niższego ogólnego stężenia, ale nadal zapewnia skuteczne działanie.

Czym jest bioaktywne szkliwo?

Bioaktywne szkliwo było początkowo używane do przeszczepów i regeneracji kości. Jego zastosowanie w preparacie BioMin F ma na celu dostarczenie połączenia jonów wapnia, fosforanu i fluoru dla skutecznej remineralizacji szkliwa zęba poprzez produkcję fluoroapatytu. Takie szkliwo jest wysoce biokompatybilne.

Czy preparat BioMin regeneruje zęby na stałe?

Każdego dnia twoja jama ustna walczy z atakiem kwasów. Prawie wszystko, co jesz i pijesz jest dość kwaśne lub może zawierać cukry, które mogą reagować z bakteriami, tworząc kwasy. Kwasy te następnie atakują szkliwo zębowe i rozpuszczają wapń i fosforan z powierzchni zębów. Raz utracone szkliwo zębowe nie odrasta ponownie. Preparat BioMin F ma na celu zmniejszenie wpływu kwaśnego ataku i może chronić minerały zębów aż do 12 godzin. W celu ciągłej ochrony przed atakiem kwasów zalecamy stosowanie preparatu BioMin F dwa razy na dobę i poprawę dietę poprzez zmniejszenie spożycia cukru.

Jaki jest poziom RDA w preparacie BioMin?

BioMin F jest preparatem o niskim współczynniku ścieralności RDA na poziomie 68.

Czy preparat BioMin jest bezpieczny dla dzieci?

Chociaż musimy jeszcze przeprowadzić badania kliniczne, dotyczące zastosowania preparatu BioMin przez dzieci, nie widzimy powodu, dlaczego nie można by go stosować. Niższy poziom fluoru jest zalecany w pastach dla dzieci i nie stanowi dla nich ryzyka.

Czy preparat BioMin może być stosowana przez kobiety w ciąży?

Chociaż musimy jeszcze przeprowadzić badania kliniczne, dotyczące zastosowania preparatu BioMin przez kobiety w ciąży, nie widzimy powodu, dlaczego nie można by jej stosować. Niższy poziom fluoru jest zalecany w pastach dla kobiet w ciąży i nie stanowi dla nich ryzyka.

Czy preparat BioMin F dostarcza odpowiednią ilość fluoru w przypadku hipoplazji?

BioMin F zapewnia niski poziom fluoru przy jego jednoczesnej trwałości do 8 razy dłużej niż tradycyjne fluorowe pasty do zębów dostępne na rynku, zapewniając w ten sposób ciągłą ochronę. Poziom dostarczania fluoru z preparatu BioMin F w połączeniu z wapniem i fosforanem jest optymalny dla rozwoju nowych minerałów zębów. Do skutecznego opracowania nowego minerału zęba (apatytu) potrzebny jest nie tylko fluor, ale także wapń i fosforan. Chociaż nie podjęliśmy jeszcze badań klinicznych w tej dziedzinie, możliwe jest, że BioMin F może być skuteczną pomocą w takich przypadkach.

Ile fluoru zawiera preparat BioMin F?

BioMin F zawiera około 60% mniej fluoru niż większość drogeryjnych i aptecznych past do zębów. Preparat BioMin F zawiera mniej niż 600 ppm fluorków na tubkę, podczas gdy większość drogeryjnych i aptecznych pasty do zębów zawierają około 1400-1500 ppm. Niższy poziom fluoru może zmniejszyć ryzyko wystąpienia fluorozy.

Czym jest fluoroza?

Fluoroza objawia się zmianą w wyglądzie i budowie szkliwa zębowego. Typowe przypadki fluorozy nie powodują bólu ani nie wpływają na funkcjonowanie zęba. W łagodnej formie schorzenia na zębach pojawiają się białe, trudno dostrzegalne plamki. Jednakże w ciężkich przypadkach fluorozy na zębach pojawiają się plamy i wgłębienia w kolorze brunatnym.

Co powoduje fluorozę?

Fluoroza jest spowodowana spożywaniem zbyt dużej ilości fluoru. Dzięki tej wiedzy naukowcy z BioMin Technologies Limited stworzyli preparat BioMin F, który dostarcza mniejszą ilość fluoru (mniej niż 600 ppm na 75 ml tubki).

Czy preparat BioMin F daje efekt wybielający?

Większość past do zębów dających efekt wybielania czy rozjaśniania zawiera łagodne materiały ścierne, które mogą zmniejszyć plamy na powierzchni zębów. BioMin F jest klasyfikowany jako niskościeralna pasta do zębów, więc może przynieść pewne korzyści wybielające. Aby uzyskać wyraźny efekt wybielający zalecana jest wizyta u stomatologa.

Czy BioMin F i NovaMin są tym samym?

Nie. Chociaż BioMin i NovaMin należą do rodziny bioglass (bioszkło), ich składniki są różne. BioMin (związek czynny) to nowszy związek zwany Calcium Fluoro Phospho Silicate (fosforano-krzemian fluorowo-wapniowy). NovaMin jest fosforanem wapnia sodu. Nowszy związek BioMin F ma trzy zalety:

  • zawiera fluor w strukturze szkła umożliwiający powolne i długie uwalnianie do 12 godzin,
  • ma wyższą zawartość fosforanu w celu zwiększenia bioaktywności,
  • posiada mniejsze cząsteczki mogące wypełniać otwarte kanaliki zębinowe.

Kiedy powinno się szczotkować zęby?

Najlepiej dwa razy dziennie, rano przed śniadaniem i wieczorem przed pójściem spać. Nigdy nie wolno szczotkować zębów bezpośrednio po spożyciu jedzenia lub picia, ponieważ szkliwo zęba jest wtedy lekko osłabione i bardziej podatne na ścieranie. Kliknij tutaj, aby uzyskać pomocne porady dotyczące szczotkowania zębów produktami BioMin.

Jaką twardość powinna mieć szczoteczka do zębów?

Zalecamy użycie szczoteczki do zębów o średniej i miękkiej twardości włosia podczas stosowania produktów do zębów BioMin.

Czy są jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego stosowane w produkcji wyrobów do higieny jamy ustnej BioMin?

Produkty BioMin nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i w żadnym wypadku nie stosowano badań na zwierzętach.

Jeżeli posiadasz pytania dotyczące BioMin, na które nie znalazłeś odpowiedzi, uprzejmie prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Skontaktuj się z nami